12 Yorumlar

 1. 1

  Emin kardeş

  Yıl 2017 halâ motor ve aktarma grubunu üretemiyoruz vaybe

  Yanıt
 2. 2

  Ertugrul

  Hem de 30 yıldır terörle mücadele ederken ve her yanımız düşmanken…

  Yanıt
  1. 2.1

   Semiha kılyar

   Maalesef, Milli savunma gibi ciddi konularda dahi hala yandaş şirketler kazansın düşüncesi ile hareket ediliyor….

   Yanıt
   1. 2.1.1

    Levent

    Yapabiliyorsan motoru çık ortaya destekleyelim
    Yapamıyorsan bari çamur atma iyice suyunu çıkardınız
    Milli savunma yahu bu yandaşı candaşı mı olur milli olduktan sonra rahatsızlık neden

    Yanıt
   2. 2.1.2

    ahmet

    galiba gözünüzle okumadınız yada basit anlayışlı birisin neden iptal olunmuş birdaha okumanı tavsiye ederim bu milli davada yandaş olmaz kızım

    Yanıt
 3. 3

  Turgut

  Bu motoru Türkiye’de sadece koc grubu yapabilir. Ford ile ortak yaptıkları motor bu motoru yapabileceğinin göstergesi. Altay ihalesi motoru ile birlikte koc grubuna verilmeli. Koc para kazanacağını hissederse bu motoru yapar. Aynı motor ile agır iş makineleri de yapılabilir. Türkiye’nin sorunu aynı anda cok projeye odaklanılması. Türkiye aynı anda tüm alanlarda rekabetçi gelişme yakalayamaz. Kara ve Deniz kuvvetleri ile füze savunma sistemlerine odaklanılmalı. Ucak sanayi gelişmesi ortak projelerle devam edilmeli. TFX projesi iptal edilmeli f35 sayısı 250 ucak olmalı yerine Savas İHA sına odaklanılmalı.

  Yanıt
  1. 3.1

   Ramazan

   Bu tankı zaten koç gurubu yapmıyor mu?

   Yanıt
 4. 4

  gökhan

  Kalbim kırıldı bir Türk olarak utanıyorum ya ne tank var motoru yok beceremiyoruz

  Yanıt
 5. 5

  Ahmet

  Bu yazıdan anladığım en son Tümosan bu motoru ben kendi imkanlarımla yapabilirim diyor (lokomotifler için 750 hp dizel motor üretimi var halihazırda) fakat SSM sözleşmeye uymaz bu da kanuna aykırı diyor ve iptal ediliyor. Bu ne demek yahu, sözleşmede illa yabancı bir şirket olsun maddesi mi var? Galiba bu işten para kazanamayacağını anlayan işbirlikçi vatan hainleri iş başında gene.

  Yanıt
 6. 6

  alper arıtan

  geçte olsa uyandık önemli olan bu.şimdi bize düşen çocuklarımıza bunları yapabilecek bilinci yüklememizde.eskide kaldı doktor avukat hakim kaymakam ol devri,bundan sonra yüksek teknolojiyi geçekleştirecek mesleklere yönlendirmeli çocukları. kızım uzun menzilli füze, oğlum savaş uçağı yapsa bende keyif içinde ölsem ne güzel olur saygılar…

  Yanıt
 7. 7

  Togla Güler

  Bu tam bir aymazlıktır. Ordan buradan meded umarak motor peişinde koşmak. Çünkü ülkemizde motor üreten yerler var. Türkiyenin ilk mili cadde binek tipi aracını üreten TCDD gibi yine aynı sektörde olan TÜLOMSAŞ ta Türkiyenin ilk milli dizel motorunu üretti. Çözümü hala ecnebide aramak aymazlık değilde nedir?
  http://www.tulomsas.com.tr/main.php?kid=370

  Yanıt
 8. 8

  İsa tok

  Tümosan adına utanç verici.Kendileri de gerekli teknolojiyi Çin Ukrayna Rusya güney kore japonya gibi ülkelerden temin edip üretebilirlerdi.En baştan avusturyanın teknoloji vermeyeceği belliydi.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 SVT | Savunma ve Teknoloji. Tüm Hakları Saklıdır. İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.