SVT | Savunma ve Teknoloji
Savunma ve Teknoloji METİN Medya bünyesinde TSK’nın modernizasyon çalışmaları kapsamında sürdürülen yeni silah, araç, gereç ve teçhizat alımlarını, ulusal ve uluslararası savunma sanayi alt-yapısına yönelik çalışmaları, Havacılık ve Uzay, Ar-Ge ve Teknoloji alanlarında meydana gelen tüm gelişmeleri etkin bir biçimde kamuoyuna sunmak amacıyla kurulmuştur.

Savunma ve Teknoloji,bugün içinde bulunduğumuz bilişim çağında Türkiye ve dünyada meydana gelen savunma sanayi alanındaki çalışmalara anında, hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmak isteyen kamuoyuna ,yeni medya kavramının ana unsuru olan sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak ulaşabilmektedir.

Savunma sanayi küresel süreçte ülkelerin ekonomik ve siyasal güçlerini belirlemede en önemli etkendir. Teknolojik gelişmenin süratli olduğu bu dönemde savunma sanayinin gelişimi de hız kazanmıştır. Özellikle Ortadoğu, Kuzey Afrika ülkeleri, Ukrayna ve Azerbaycan-Ermenistan krizi, Rusya ile yaşanan sorunlar, 30 yıldır devam eden bölücü terör örgütü PKK ile mücadelenin yanında güney komşularımızda türeyen DAEŞ terör örgütünün ülkemize yönelik saldırıları Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önemini bir kat daha artırmış ve bu durum milli savunma sanayinin krizlerle iç içe olan Türkiye’de hayati bir konumda olduğunu göstermiştir.

Bu sebeple 2000’li yılların başlarına kadar dışa bağımlı olarak savunma sanayini ikame eden Türkiye bu değişim karşısında ayakta durabilmek ve caydırıcılığını en üst düzeyde sağlayabilmek için savunma sanayisindeki gelişmelere göre silahlı kuvvetlerini modernize etme noktasında çalışmalarına hız vermiştir.

Bunun sonucunda son 10 yılda kendi silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarını öz kaynaklarından elde etmekle beraber dünya devletlerine ihracatını da artırmıştır.

Savunma ve Teknoloji olarak Savunma sanayii alanında faaliyet gösteren şirket, KOBİ ve yan sanayii firmaların ya da bu alanda faaliyet göstermek isteyen firmalarında kamuoyuna kendilerini tanıtmalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

Chefredakteur / Genel Yayın Yönetmeni: Muhammet Metin

Türkische Kontaktstelle/ Türkiye İrtibatı :+90 530 171 80 19

E-Mail: hatice.metin@savunmaveteknoloji.com

Verantwortlich für den Inhalt nach § 55 Abs. 2 RstV/ İmtiyaz sahibi: Muhammet METİN

SVT | Savunma ve Teknoloji ist ein Produkt der
METİN Media Group

SVT | Savunma ve Teknoloji (deutsch: „Verteidigung und Technologie“)
Das Nachrichtenportal „Savunma ve Teknoloji“ (deutsch: „Verteidigung und Technologie“) ist ein Produkt der METİN Media Group. Das Portal übermittelt den Verlauf der Modernisierung des türkischen Militärs. Über die Vergabe von neuen Waffen, Fahrzeugen, Geräten und Ausrüstungen sowie über Arbeiten am Luft- und Raumfahrtindustrie wird berichtet. Zudem werden internationale Messen bekannt gegeben. Des weiteren werden militärische und industrielle Informationen über bekannte nationale sowie auch internationale Firmen verschaffen. „Savunma ve Teknoloji“ ist in der Türkei im Bereich der Verteidigungsindustrie die größte und bekannteste Online-Plattform.

Copyright
Alle Inhalte (Text- und Bildmaterial) werden Internetnutzern ausschließlich zum privaten, eigenen Gebrauch zur Verfügung gestellt, jede darüber hinausgehende Nutzung ist unzulässig. Für die Inhalte fremder, verlinkter Internetangebote wird keine Verantwortung übernommen.

Haftungsausschluss
Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.

Copyright © 2015 SVT | Savunma ve Teknoloji. Tüm Hakları Saklıdır. İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.