8 Yorumlar

 1. 1

  Rfk

  İşin aslı pkk ile mücadelenin tanklar boyutunda yapılacağı kimsenin aklına gelmedi. Altayıda yakın savaş tehdidi olmaması nedeniyle geliştirlme süreci yetişir gözüyle bakıldı. Malesef su uyuyor düşman uyumuyor bu tasarrufu fırsata çeviriyor. Yapılan ozamanki şartlarda mantıklı gibi görünüyor fakat zaafiyet doğdu.

  Yanıt
 2. 2

  Hasan

  Tanka yönlendirilen mermiyi vuran sistem sadece tanklara değil, vurulması daha zor olan küçük araçlara takılmalı bunlarda tanklarla birlikte hareket etmeli ve tanklara ateş açıldığında yada tank isretlendirildiginde işaretleyen hedefi yok etmeli, ayrıca tank katili araç ve silahlarla tank koruyucu araç ve silahlar yapılmalı, bunlar sadece tanklarimiza değil uçak , helikopter gemi gibi harp makinalarına da takılmalı. Tank koruyucu insansız araçlar, gemi koruyucu insansız araçlar ucak koruyucu insansız araçlarımızı operasyonlarda ana muharabe silahlarimizla birlikte hareket etmeli

  Yanıt
 3. 3

  Abdullah

  Boyu olarak daha küçük insansız araçlarımızı vurulsa bile düşmanı isaretleme menzili dışında tutacağı için bu araca vurulduğunda tankimiza nokta hedef verebilir aynı anda ates açılan hedef tankimiza yok edilebilir. Yani bütün silahlarının diğer silahlarimizin bilgi verebilir, vurulsa bile.

  Yanıt
 4. 4

  Harun

  Ön görüsüz hazırlıksız ders çıkartmayan siyasetçi ve komuta kademesi olunca 40 yılda bi strateji geliştirip ona göre envanter kuramazsın olan devletin itibarına ve milletin evlatlarına olur siyasetçi ve komuta kademeside şiddetle kınar ve lafla misliyle karşılık verir anca başka bişey olmaz.

  Yanıt
 5. 5

  Kaan Saner

  Modernizasyon icin cok gec kalındı.Aselsan in 2 NG projesi zamaninda uygulanmadi ve rafa kaldırıldi.Eski leoparlar Firat kalkaninda ağır yara aldı.Altay tanki motor nedeniyle gecikecek.Modernizasyon acilen baslatilmali

  Yanıt
 6. 6

  hkn

  aselsanın leopard ng modernizasyonu iyi durumda olan tum leo2 lere uygulanmalı. altay envanterde kıymetlı sayılara ulasıncaya kadar çok buyuk bı artı olur ordumuz ıcın

  Yanıt
 7. 7

  Faruk

  Fetö gibi bir örgütün kilcal damarlarimiza kadar girmis olmasi ve isin daha aci yani bu hainlerin dost olarak görülmesi ve birde bunlarin TSK icin olumlu gelismelere engel olmalari bizim Ordumuzu uzun süredir yerinde saydirdi.

  Yanıt
 8. 8

  Soner

  Türkiyemizin yapacağı şey en kısa zamanda bazı eski tankların asimetrik savaş için gerekli sistemlerin donatılması gerekiyor. M60T gibi tanklara uzaktan komandalı makineli silah mesela. Aynen M60A3 ve M48A5/T1 ve T2 ve ilave olarak zırh sistemlerini geliştermelidir. Altay tank projesi üretime geçermi artık bilmiyorum çünkü 2017 sonu dediler 2018 oldu şimdi 2020 diyorlar. Otokar’ın elinden aldılar projeyi ve artık iş karıştı. Biz böyle siyasetle silah üretemeyiz arkadaşlar. Şehit sayısı az değil Fırat Kalkanı operasyonunda. Ne uçak, ne helikopter gitti Suriyeye ve eski tankları çıplak gönderdiler oralara. Kornet füzesi iyi bir sistemdir ve bunu küçümsedik!

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 SVT | Savunma ve Teknoloji. Tüm Hakları Saklıdır. İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.